Ewelina Jankowska – mgr inż. arch., dyplom Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz Stowarzyszenia Architektów Wnętrz SAW, główny architekt oraz założyciel EV Architects.

Pracownia EV Architects, założona w 2005 roku przez Ewelinę Jankowską, to zespół zgranych, kreatywnych ludzi, którzy od kilkunastu lat, poprzez tworzenie architektury spójnej i ponadczasowej, starają się odpowiadać na różnorodne potrzeby Inwestorów.

Staramy się, aby projektowana przez nas architektura była możliwie kompleksowa, dlatego oprócz projektów architektury zajmujemy się także projektowaniem wnętrz.

Prezentowane na stronie projekty są wybranymi, spośród wszystkich, które powstały na przestrzeni lat. Ukazują szeroką gamę typologii budynków, którymi się zajmowaliśmy.

W procesie projektowania najważniejszy jest dla nas dialog z klientem, gdzie poznając jego potrzeby, jesteśmy w stanie stworzyć budynek harmonijny, wyjątkowy,  a równocześnie odpowiadający ustalonym wymogom. Istotne jest wpisanie obiektu w kontekst – przestrzeń miejską, zieleń, czy konkretne oświetlenie. Za kluczowe w procesie projektowania uważamy dbałość o przejrzysty układ funkcjonalny, odpowiadającą mu logiczną konstrukcję, a także dobre proporcje. Podczas projektowania kierujemy się osiągnięciem spójności formy i właściwie dobranych materiałów.

Podejmujemy się realizacji projektów architektonicznych domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, budynków użyteczności publicznej oraz rewitalizacji. Wykonujemy projekty koncepcyjne, wielobranżowe projekty budowlane oraz wykonawcze. Projektujemy wnętrza mieszkalne, biurowe, handlowe oraz usługowe.

Kładziemy nacisk na wysoki poziom estetyczny architektury, jak i wnętrz, aby obie przestrzenie były ze sobą spójne.

Ciągła współpraca z pracowniami branżowymi pozwala nam na profesjonalną obsługę inwestycji zarówno w Poznaniu jak i w całej Polsce. Zapewniamy nadzór autorski oraz kontakt z zaufanymi i rzetelnymi wykonawcami.

Dbamy o dialog na każdym etapie projektowania, od koncepcji po wykonawstwo. Ideał, do którego dążymy, to projekt ściśle dopasowany do potrzeb, wymagań i możliwości finansowych klienta, który jednocześnie odwołuje się do tego co ponadczasowe.